...rozšířeně
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       

dnes, článek, akce

Novinky na email:
Statek, o. s.  

Akce >> Soumrak bojovníků II (26. - 30. 10. 2005)

Soumrak bojovníků II (26. - 30. 10. 2005)

Akce
Druhý ročník podzimního klání na statku. Všichni udatní bojovníci se opět sjeli na statek, aby poměřili své síly... V noci se družstva utkala v tradičním nočním závodě po čtyřech stanovištích. V závodě pro odvážné, vytrvalé a čestné. Pozvánka. Fotogalerie.

Soumrak bojovníků IIProgram:

Na rozehřátí se hrála noční hra v blízkém lese. Úkolem bylo najít červené světlo a nepozorovaně ukrást z pod něho jeden artefakt. Nesměl se vás ovšem dotknout jeden z hlídačů, kteří nepozorovaně číhali v přiměřeném kruhu kolem světla. Vítězové si mohli užívat výsady, že nemusí po celou dobu Soumraku mýt nádobí.

Další den patřil tradičně výcvyku - každý mohl dělat, co se mu zlíbilo. K dispozici byly dřevěné tyče, nunchaky, vrhací nože, hvězdice, došlo i na žonglování, mnozí se učili umění boje v našem ringu. Pro zájemce bylo k dispozici slaňování z horních pater stodoly. A když se sklidilo i všechno dřevo, byl večer nástup všech účastníků v kostýmech. Součástí bylo totiž i hodnocení jejich šatstva.

Pátek byl dnem turnaje: Bojovníci byli rozděleni podle váhy do tří kategorií. A v rozlosovaných nebo určených dvojicích nastupovali proti sobě. První disciplínou byl souboj s pěnovými tyčemi jeden na jednoho. Pak si soumračníci vyzkoušeli střelbu vzduchovkou na železná závažíčka, třetím úkolem byla střelba lukem na terč systémem "kdo dřív trefí". A odpoledne se uskutečnil souboj s noži - samozřejmě obmotanými páskou. Abychom mohli udělat přesné pořadí bojovníků, uskutečnila se ještě rozstřelovací disciplína - kdo sestřelil nunchakami dřívko, posunul se v pořadí. Poté vzniklo šest tří-čtyřčlenných družstev systémem První s posledním atp.

Soumrak bojovníků IIKonečně nadešel čas Soumraku bojovníků. Účastníci byli vysazeni pod kopcem Děvína - první družstvo, které se celé vydrápalo nahoru ke stanovišti, mohlo také první vyrazit na závod. Nahoře u ohně čekala Jana s Bárou, přečetli každému družstvu libreto - kopec je totiž obléhán ruskými tanky, a je na bojovnících, aby co nejdříve varovali další stanoviště před útokem. Každá družina dostala tajné heslo, kterým se musí prokázat (nesměli si ho nikam zapsat). Všechny časy a výsledky byly zaznamenávany do průvodních listin. Startovalo se po 20 minutách.

Dalším stanovištěm byla zřícenina Stohánek na skalním ostrohu ve vojenském prostoru Ralsko. V noci těžko hledatelné. Všechna družstva však dorazila a zkusila si slaňování ze skalního masivu. Dalším stanovištěm byly Holičky - pozůstatek vesnice s malými sklípky. Úkolem zde bylo přelézt po laně bahnitý rybník. Třetím v pořadí byl skalní převis u křižovatky Pinka. Jeden z družstva byl vždy zajat v kobce a ostatní mu museli nasignalizovat záchrannou zprávu pomocí morseovky. Nejdříve pomocí baterky, v druhé části s využitím pípáku. Posledním úkolem bylo v bývalém Zourově mlýně rozdělat oheň a uvařit polévku. Poté už všechna družstva směřovala na statek, kde byl cíl. Konec závodu byl ve 12 hodin, i tak v časovém limitu nedošla všechna družstva.

Další večer, po vydatném spánku se rozdávaly ceny: hlavní cenu - mečík - si odnesl Dominik.

Fotogalerie.


| Autor: Marťus | Vydáno dne 04. 04. 2007 | Informační e-mailVytisknout článek

Statek, z. s., Lesnovek 1, Hlavice, 463 48, statek@statek.org, předseda Martin Mikeš, martus@statek.org